Najlepszy sposób na zniszczone włosy

Blog graficzny

Połamane, matowe, bez blasku z rozdwojonymi końcówkami - tak w skrócie można opisać wygląd zniszczonych włosów. Bardzo często zjawisku temu towarzyszy również nadmierne ich wypadanie, a także suchość. Praktycznie każdy w pewnym momencie borykał się z problemem zniszczonych włosów, aby natomiast odbudować je, potrzeba nieco cierpliwości czasu i nakładów finansowych. Co niszczy włosy i w jaki sposób sprawić, aby ponownie odzyskały dawną kondycję?

Co niszczy włosy?

Jest wiele czynników, które przyczyniają się do tego, że włosy stają się zniszczone. W sporej części jest to jednak wina złej stylizacji, a także źle dobranych kosmetyków. Czynniki te w dużej mierze może każdy sam ograniczyć, a zatem, co niszczy włosy?

  • Wysoka temperatura - prostowanie oraz suszenie włosów na najwyższych programach nie jest wskazane. Czynności te przyczyniają się zwyczajnie do spalenia włosów.
  • Zbyt częste farbowanie,
  • Używanie za mocnych kosmetyków do włosów,
  • Zbyt częsta stylizacja,
  • Związywanie włosów mocną, jednak zbyt cienką gumką,
  • Intensywne rozczesywanie kołtunów, szarpanie włosów podczas czesania.

Nadmierne wypadanie lub łamanie włosów może być spowodowane również złą dietą lub też niedoborem pewnych witamin. Jeśli przedstawione przez nas czynniki nie poprawią ich kondycji, warto udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Specjalista stwierdzi, co może być powodem zniszczenia włosów.

Sposoby na zniszczone włosy

Przede wszystkim warto stosować różnorodne wcierki wspomagające wzrost włosów. Możesz też pić herbatę z pokrzywy lub ze skrzypu, dzięki temu uzupełnisz niedobory krzemu oraz potasu. Warto również wykorzystywać naturalne oleje i olejki, które regenerują włosy na ich długości. Postaraj się dobrać odpowiedni rodzaj oleju do porowatości swoich włosów. Regularne olejowanie pozwoli Ci znacznie poprawić ich kondycję. Świetnym sposobem również na poradzenie sobie ze zniszczonymi włosami jest maseczka z jajka. Miksturę z żółtka oraz soku z połowy cytryny, warto nałożyć na włosy i po 30 minutach spłukać.

Jeśli lubisz stylizować włosy i je suszyć, skorzystaj z sprawdzonego sprzętu, który nie niszczy włosów. Susz je, przy użyciu chłodnego lub letniego nawiewu.

Jaki jest najlepszy sposób na zniszczone włosy?

Wiele osób odpowiedziałoby na to pytanie stwierdzeniem, że warto włosy obciąć. Rzeczywiście regularne podcinanie końcówek i korzystanie z polecanych salonów fryzjerskich jest jak najbardziej wskazane. Często jednak nie musisz obcinać swoich włosów na krótko. Warto zastosować odpowiednie i profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne do włosów z bogatym składem. Produkty te wnikają w głąb struktury włosa, odżywiając ją, bogate są także w różnorodne olejki i ekstrakty, które dodatkowo regenerują i rewitalizują.

Świadoma pielęgnacja włosa

Bardzo ważnym czynnikiem pomagającym odbudować włosy, a także sprawić, że staną się one gęstsze i dłuższe bez łamania się, z pewnością jest świadoma pielęgnacja. Trzeba jednak poświęcić im nieco więcej czasu oraz mieć sporo cierpliwości. Regularne zabiegi olejowania, wcierania preparatów na porost, a także odżywiania włosów, są czasochłonne. Mimo wszystko dają naprawdę spektakularne efekty.

Struktura włosa ulega zniszczeniu bardzo często wskutek nieprawidłowej stylizacji, a także pielęgnacji. Jednym z lepszych sposobów pomagającym odzyskać blask i świetny wygląd włosów jest świadoma pielęgnacja i używanie profesjonalnych i polecanych kosmetyków zarówno do mycia, jak i do stylizacji. Nie da się ukryć jednak, że proces odbudowy włosa może być czasochłonny, dlatego wymaga on sporej cierpliwości i zaangażowania.