Maska do włosów - jaką wybrać i jak stosować ?

Blog graficzny

Jaka maska do włosów?

Przede wszystkim najpierw musisz zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju masz włosy. Jeżeli zauważysz, że są one przesuszone, lekkie, jak piórko, a także cienkie, warto wybrać te maski, które przeznaczone są do włosów suchych i zniszczonych. Kondycję włosów poprawiają maski regenerujące przeznaczone między innymi do cienkich, wiotkich, a także kręconych i falowanych kosmyków. Warto również sięgnąć po maski odżywcze, które bogate są w różnorodne składniki wnikające w głąb struktury włosa. Poniżej przedstawiamy kilka polecanych przez nas produktów, po które warto sięgnąć.

  • Do włosów zniszczonych - są to takie maski, które pozwalają zregenerować zniszczone, na przykład stylizacją włosy. Decydując się na produkty z tej kategorii, sięgasz po maski naturalne, z bardzo dobrym składem. Zawierają one wiele mikroskładników, na przykład dużą ilość witaminy C i inne minerały.
  • Do włosów wypadających - przynajmniej raz w roku każdy człowiek zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów. Warto wtedy zmienić pielęgnację i zacząć stosować maski przeznaczone do wzmocnienia cebulek. Świetnie sprawdzą się do tego produkty z tej kategorii, maski te regenerują, a także normalizują skórę głowy.
  • Do włosów farbowanych - włosy farbowane powinny być pielęgnowane w zupełnie inny sposób, dlatego warto używać kosmetyków przeznaczonych właśnie do kosmyków koloryzowanych. Maski te głęboko odżywiają, rozświetlają, a także nadają wyjątkowy blask włosom. Co istotne, produkty te również przedłużają trwałość koloryzacji.
  • Do włosów kręconych i falowanych - maski przeznaczone dla włosów kręconych i falowanych świetnie uelastyczniają kosmyki i nadają objętość fryzurze. Pozwalają również podkreślić skręt fal oraz loków. Jeśli masz włosy podatne na kręcenie, zacznij stosować właśnie przeznaczone do tego maski, z pewnością również głęboko odżywią one struktury włosa.
  • Do włosów cienkich - nie da się ukryć, że bardzo wiele osób zarówno kobiet, jak i mężczyzn posiada włosy cienkie, które dość łatwo się układa, natomiast wymagają one specjalnej pielęgnacji. Warto korzystać wtedy z masek przeznaczonych do włosów cienkich i wiotkich, które świetnie regenerują, a także nawilżają kosmyki. Co więcej, mają również zdolność odbudowy włosów.

Nakładanie maski

Maskę do włosów można nakładać na dwa sposoby, tuż po myciu, trzymając ją mniej więcej do 30 minut dla lepszego efektu, a następnie spłukując. Można także użyć jej przed myciem włosów. Wtedy należy umyć jedynie skórę głowy, tak aby nie spłukać całego produktu z długości włosów. Z pewnością to rozwiązanie sprawdza się bardziej u osób, które mają nieco dłuższe włosy, mniej więcej do ramion.

Warto używać masek do włosów, ponieważ głęboko odżywiają, odbudowują oraz nawilżają włosy. Mają one nieco bogatszy skład niż zwykłe odżywki, dlatego dobrze jest stosować je dwa razy w tygodniu. Aby pielęgnacja była skuteczna, dobrze jest używać przeznaczonych masek do danego rodzaju włosów, na przykład: do włosów zniszczonych, suchych, wiotkich, przetłuszczających się. W ten sposób zapewnisz kosmykom idealne nawilżenie oraz odżywienie.