Farbowane włosy - co musisz wiedzieć o ich pielęgnacji?

Blog graficzny


Pielęgnacja dostosowana do potrzeb

Włosy po przeprowadzonej koloryzacji należy otoczyć szczególną troską - powinna ona jednak być dostosowana do potrzeb włosów. Odcienie blondu potrzebują przede wszystkim ochrony przed żółknięciem, ciemne włosy zachowania głębi, a rude - zakwaszenia koloru.

  • Blondynki powinny zwrócić szczególną uwagę na nawilżanie rozjaśnianych włosów oraz ich wzmocnienie. Najlepiej stawiać na kosmetyki o delikatnej formule, tutaj egzamin doskonale zda linia Heart of Glass.

  • Dla włosów rudych najlepszym wyborem będzie szampon o pH niższym niż 5,5 - czyli pH skóry. Dzięki temu włosy nie będą płowieć i na długo zatrzymają intensywny, ognisty odcień. Do włosów miedzianych polecamy Alchemic System COPPER, natomiast dla włosów czerwonych lub mahoniowych polecamy serię Alchemic System RED.

  • W przypadku ciemnych włosów należy postawić na integralność ich struktury oraz domknięcie łusek w celu zatrzymania wewnątrz pigmentu. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie tutaj linia Alchemic System CHOCOLATE.

Farbowanie włosów - o czym pamiętać?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaka farba nakładana jest na nasze włosy. Farby wysokiej jakości, nałożone w umiejętny sposób nie będą miały negatywnego wpływu na kondycję włosów. Warto więc wystrzegać się farb z niskiej półki i powierzyć swoje włosy w ręce fryzjera o odpowiednich kompetencjach. Dlatego w naszym salonie Hair Architect farbujemy włosy wyłącznie farbami marki Davines

Wpływ na kondycję włosów ma także technika mycia ‒ włosy powinniśmy myć dwa razy. Pierwsze mycie to tak zwane mycie wstępne, (zazwyczaj szampon pieni się bardzo delikatnie). Drugie mycie, to mycie zasadnicze, podczas którego szampon pieni sie o wiele bardziej. Pamiętajmy, aby nie trzeć włosów, ale delikatnie masować. Włosy należy spłukać nieco chłodniejszą wodą ‒ dzięki temu domkniemy łuski.

Stosowanie specjalnych kosmetyków

W przypadku włosów farbowanych zalecane są skoncentrowane kosmetyki, bogate w składniki aktywne, na przykład z zawartością olejków lub ekstraktów z roślin morskich. Najlepiej zaopatrzyć się w dobrą odżywkę do włosów farbowanych oraz przynajmniej raz w tygodniu nakładać maskę nawilżającą i odżywiającą, która dodatkowo przedłuży trwałość koloru. Wiele salonów kosmetycznych oferuje regenerujące zabiegi, przeznaczone do włosów farbowanych. W naszym salonie mamy innowacyjny zabieg rekonstrukcji włosa. Podczas zabiegu stosujemy naturalną fitokeratynę marki Davines oraz produkt ON PRTECTION (połączenie dwóch kwasów) które wzmacniają i odbudowują włos.

Co więcej, dla każdego rodzaju farbowanych włosów poleca się stosowanie produktów z ochroną UV. Jakie kosmetyki polecamy do takiej ochrony? Przede wszystkim linie SU marki Davines. Podczas słonecznych dni dobrym rozwiązaniem jest nakładanie czapki lub kapelusza. Jeśli natomiast zamoczymy włosy w słonej wodzie, na przykład podczas kąpieli w morzu, pamiętajmy, aby dokładnie je spłukać wodą pozbawioną soli.

Piękne i zdrowe włosy

  • Seria Minu ‒ wszystkim osobom, które zdecydowały się na zmianę koloru, polecamy kosmetyki z serii Minu. Minu to gwarancja ochrony koloru.
  • Essential Haircare ‒ kosmetyki ze wspomnianej serii umożliwiają zamknięcie łuski włosa, sprawiają, że włosy wyglądają pięknie i zdrowo.

  • Alchemic System ‒ dzięki zawartości naturalnych pigmentów, które nie wnikają do rdzenia włosa, ale pozostają na jego powierzchni, kolor (zarówno naturalnych, jak i farbowanych włosów) jest delikatnie podkreślony, odświeżony i odżywiony.

  • OI OIL - unikatowy olejek OI z serii Davines nie obciąża włosów, nadaje im niesamowity zapach, blask oraz miękkość. Zabezpiecza przed wpływem wysokiej temperatury, promieniowaniem UV i zanieczyszczeniem środowiska. Unikatowym składnikiem jest tutaj olejek Roucou, pozyskiwany z rosnącej w lasach Amazonii rośliny Annatto. Posiada niesamowity zapach, który można zaliczyć do zapachów unisex. Dużą zaletą tego olejku jest fakt, że jako jedyny został wynaleziony specjalnie do włosów. Idealnie się wchłania we włosy nie pozostawiając tłustego filmu na włosach. Po wmasowaniu w skórę, złagodzi stany zapalne.
  • OI ALL IN ONE MILK ‒ mleczko, które nawilży i odżywi włosy oraz przedłuży efekt wystylizowanej fryzury. Mleczko, tak samo jak olejek OI zawiera olejek Roucou oraz ma te same właściwości jednak z uwagi na konsystencję mleczka mniej obciąża włosy w porównaniu do olejku. Idealny produkt dla posiadaczek prostych, niepuszących się włosów.
  • Liquid Spellwzmacnia, optycznie pogrubia i zamyka łuski włosów, dodaje im objętości, chroni przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury. 

Starannie dobrane zabiegi

Włosy farbowane będą wyglądać jeszcze piękniej i zdrowiej, jeśli będziemy pamiętać o regularnym przycinaniu końcówek. Warto odwiedzać salon fryzjerski raz na około 3-4 miesiące i podcinać włosy o około 0,5 cm. Dłuższe przerwy sprawią, że końcówki zaczną się kruszyć, a to poskutkuje problemami z rozczesywaniem i mniej estetycznym wyglądem.

W trosce o własne włosy należy unikać częstej, intensywnej stylizacji - szczególnie na gorąco. Wysoka temperatura pozbawia włosy protein i dodatkowo je wysusza, dlatego podczas używania suszarki warto spryskać włosy sprayem ochronnym. Polecamy między innymi More Inside Blowdry Primer marki Davines. Spray chroni włosy przed wilgocią i wysoką temperaturą, nawilża i skraca czas suszenia.

Wiele osób regularnie wykonuje peeling twarzy, niewielu pamięta natomiast o skórze głowy. Peeling skóry głowy sprawi, że usuniemy zanieczyszczenia i czopy łojowe, a nasze włosy poprostu “odżyją”.

Farbowane włosy mogą prezentować się zdrowo i pięknie - nawet po długim czasie od koloryzacji. Pamiętajmy jednak, aby zapewnić im odpowiednią pielęgnację, używać odpowiednich kosmetyków i chronić przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.