Co niszczy włosy?

Blog graficzny

Co niszczy włosy?

Włosy na co dzień są narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników atmosferycznych, między innymi takich, jak wiatr, wilgoć, promienie UV, czy zbyt wysoka temperatura. Warto mieć to na uwadze i zadbać o odpowiednią ochronę włosów. Zalecana jest ochrona mechaniczna, np. czapki, chustki, a także ochrony chemicznej, na przykład mgiełek chroniących przed promieniami UV. W wietrzne dni warto związać włosy w warkocz tak, aby dodatkowo się nie plątały. Oprócz tego, dla poprawy stanu naszych włosów, dobrze jest suszyć je chłodnym nawiewem, z odpowiedniej odległości – czyli około 15 cm. Warto uważać również na gumki do włosów z metalowymi elementami.

W niektórych sytuacjach sami nieświadomie niszczymy nasze włosy. Jak zwiększyć ich ochronę? Przede wszystkim delikatnie czesząc i wybierając szczotki bez wystających elementów, które mogą zahaczać się o włosy. Dobrze też unikać intensywnego pocierania włosów ręcznikiem oraz zrezygnować ze zbyt ciasnych upięć. Na pewno nie należy też spać w mokrych włosach, a jeśli istnieje taka możliwość, warto korzystać wyłącznie z fryzjerów pracujących na produktach do farbowania marki Davines. Pomóc mogą również odpowiednio dobrane kosmetyki do potrzeb naszych włosów.

Czy kolagen na włosy może pomóc?

Poniżej przedstawiamy kosmetyki kolagenowe, które mogą pomóc zadbać o włosy.

Kosmetyki kolagenowe do włosów marki Colway

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków z dodatkiem kolagenu, jednak oprócz niego niesamowicie istotny jest dobry, najlepiej naturalny skład. Wśród najlepszych kosmetyków z kolagenem można wyróżnić kosmetyki Colway. Colway to polska firma na światowym poziomie, tworząca od ponad 20 lat wysokiej jakości kosmetyki, dopracowane w każdym szczególe. Wśród propozycji Colway znajdziemy między innymi:

  • Colaceum do skóry i włosów – oprócz kolagenu, znajdziemy tutaj wosk pszczeli, a także mnóstwo dodatkowych ekstraktów i witamin. Colaceum jest jedynym, 100% naturalnym kosmetykiem w ofercie Colway, który nie zawiera żadnych konserwantów, barwników, ani aromatów, dzięki czemu może być stosowany także przez alergików.

  • Kolagenowy szampon zagęszczający włosy – wzmacniający i zagęszczający włosy szampon, który oprócz kolagenu zawiera także diosminę, która podobnie jak kolagen, występuje naturalnie w skórze, a dokładniej w cebulkach włosów. Diosmina stymuluje wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu.

  • Kolagenowa odżywka zagęszczająca włosy – podobnie jak szampon zawiera diosminę, która może oddziaływać na nasze włosy nie tylko od zewnątrz, ale również od środka. Odżywka dodatkowo poprawia ukrwienie, co wpływa na zagęszczenie się włosów. Używana wraz z szamponem z tej samej serii, podbija jego efekt.

  • Kolagen Vege – doskonały zamiennik kolagenu zwierzęcego, pozyskiwany z biomasy ekologicznej flory, naturalny i bardzo skuteczny. Taki kolagen zawsze możesz mieć przy sobie, bez obaw o to, że zmieni się w ciecz czy ma zwierzęce pochodzenie.

Jak widać, w asortymencie kosmetyków Colway, znajdą się nie tylko tradycyjne rozwiązania takie jak szampon, czy odżywka, ale również Colaceum, które może stanowić ciekawą nowinkę, dla osób lubiących eksperymenty.

Wszystkie kosmetyki zawierające kolagen, dostępne są w sklepie online Hair Architect.